Wybierz samochód:
Wybierz markę
Wybierz model
Wybierz silnik

 

Czujniki w pojazdach samochodowych

Czujniki w nowoczesnych pojazdach samochodowych znajdują zastosowanie w wielu układach, których optymalne działanie wymaga stałego monitorowania określonych parametrów. Na desce rozdzielczej każdego samochodu znajduję się wskaźnik temperatury płynu chłodzącego i poziomu paliwa. Jest też kontrolka informująca o zbyt wysokim poziomie temperatury oleju. Wskazania te dostarczane są dzięki zastosowaniu odpowiednich czujników.

Czujniki w pojazdach samochodowych nadzorują pracę wielu mechanizmów. Jako najczęściej oczekiwane wskazania można wymienić kontrolę ciśnienia. Samochodowe czujniki ciśnienia stoją na straży parametrów pracy układu olejowego, paliwowego czy doładowania. Inne parametry kontrolowane za pomocą czujników to położenie pedału przyspieszenia oraz poziom płynów eksploatacyjnych, w tym płynu chłodniczego i płynu do czyszczenia szyb. Liczne czujniki samochodowe znacznie ułatwiają codzienną eksploatację pojazdu.

 

Czujniki do samochodu wspierające prowadzenie

Warto jednak zwrócić uwagę także na czujniki wspierające kierowcę podczas prowadzenia pojazdu i wykonywania różnych manewrów. W takich zastosowaniach jako najpopularniejsze można wymienić czujniki parkowania montowane na zewnątrz pojazdy i alarmujące w przypadku zbliżania się do przeszkody. W ten sposób znacznie łatwiej jest zaparkować czy zawrócić w miejscach o ograniczonej przestrzeni, w których musimy omijać przeszkody i zaparkowane wokół samochody.

Czujniki tego typu mogą również być elementem innych układów wspierających kierowcę. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się tak zwany aktywny tempomat, korzystający z dużego zasięgu czujników i umożliwiający korygowanie odległości do pojazdu poprzedzającego podczas jazdy. Rozwiązanie to jest dostępne w większości modeli nowych aut, można je także zamontować jako element dodatkowego wyposażenia. W naszym sklepie dostępne są czujniki do samochodowych systemów parkowania, ostrzegania przed zbliżającą się przeszkodą i wiele innych, które zwiększą bezpieczeństwo podróżowania w każdych warunkach.

Promocje