Wybierz samochód:
Wybierz markę
Wybierz model
Wybierz silnik

 

Śruba do koła samochodowego        

Śruby kół samochodowych to bardzo ważny element, który ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dobrze dobrana i dokręcona śruba skutecznie utrzymuje koło na piaście i eliminuje ryzyko jego odpadnięcia. Ponadto, prawidłowo dokręcone śruby koła samochodu powinny dać się odkręcić zwykłym kluczem do kół w celu założenia koła zapasowego, o ile samochód jest w nie wyposażony lub w celu wykonania czynności serwisowych np. związanych z obsługą techniczną hamulców. Warto wiedzieć, że dobierając śruby do koła samochodowego, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Śruby w różnych samochodach mogą różnić się średnicą i skokiem gwintu, typem osadzenia, długością gwintu oraz rozmiarem łbów lub jak kto woli klucza do kół, który mamy na wyposażeniu naszego samochodu. W przypadku osób korzystających z dwóch różnych kompletów kół zimowych i letnich może okazać się, że konieczne jest zakupienie dwóch zestawów śrub. Co do zasady, śruby do kół aluminiowych są dłuższe od tych dedykowanych do kół stalowych. Zastosowanie za krótkich śrub do dokręcenia felg aluminiowych może spowodować zerwanie śruby. Wynika to z różnicy szerokości gniazda śruby, w felgach ze stopów lekkich są znacznie szersze.

 

Szpilka i nakrętka koła

W niektórych samochodach zamiast typowych śrub, koła dokręca się nakrętkami po uprzednim osadzeniu ich na szpilkach osadzonych w piaście koła. Podobnie jak w przypadku zwykłych śrub, nakrętki dobiera się na podstawie zbliżonych parametrów. Należą do nich: średnica i skok gwintu, typ osadzenia (czyli kształt nakrętki po stronie, która dociska felgę do piasty), a także całkowita wysokość nakrętki i rozmiar klucza do kół. Oprócz tego nakrętki koła mogą różnić się budową, dostępne są nakrętki przelotowe i zamknięte, które po montażu wyglądają jak typowe śruby do kół. Może zdarzyć się, że wymienić trzeba będzie także szpilki np. ze względu na uszkodzenie gwintu. Dostępne są szpilki o różnej długości, średnicy i skoku gwintu. Szpilki różnią się także sposobem montażu. Stosuje się szpilki wkręcane oraz wbijane. W naszym sklepie oferujemy szpilki do wszystkich typów samochodów. Sprawdź ofertę akcesoriów do kół dedykowanych do twojego samochodu.

Promocje