Wybierz samochód:
Wybierz markę
Wybierz model
Wybierz silnik

 

Samochodowe przewody gumowe

Elastyczne węże gumowe wzmacniane oplotem z różnych materiałów są wykorzystywane m.in. do łączenia elementów układu hamulcowego w samochodach. Ponadto, stosuje się je w przypadku wielu innych mechanizmów wspomaganych hydraulicznie, takich jak np. układ wspomagania kierownicy. Często w samochodach, w których pierwotnie zastosowano przewody metalowe, podczas napraw i wymiany uszkodzonych elementów układu montuje się gumowe przewody hydrauliczne. Warto wiedzieć, że w niektórych samochodach starszego typu węże gumowe stosowane są także jako element układu paliwowego.

Węże samochodowe to nie tylko przewody hamulcowe i paliwowe. Lekkie tworzywa odporne na działanie paliwa, wysoką temperaturę i wysokie ciśnienie są stosowane także do doprowadzania i dystrybucji powietrza w układzie zasilania silników spalinowych oraz jako elementy łączące urządzenia poprawiające sprawność nowoczesnych silników takie jak: intercooler i dolot powietrza do turbosprężarki.

 

Węże gumowe w samochodach

Węże samochodowe z tworzywa są jednocześnie niezastąpionym elementem łączącym i ułatwiającym dystrybucję czynnika chłodniczego w układzie chłodzenia współczesnych samochodów. Nowoczesne technologie umożliwiają produkcję węży dedykowanych do konkretnych modeli samochodów. Elementy te są kształtowane w sposób umożliwiający łatwy montaż w ograniczonej przestrzeni komory silnika, a jednocześnie zapewniają właściwe parametry dotyczące przepływu cieczy tak, aby układ chłodzenia spełniał swoje zadanie.

W naszym sklepie dostępne są węże i przewody gumowe do samochodów wszystkich marek. Oferta obejmuje zarówno węże gumowe przeznaczone do konkretnych modeli samochodów, jak i uniwersalne o parametrach, które umożliwiają ich zastosowanie podczas napraw i modernizacji układów chłodzenia, dystrybucji powietrza czy hamowania. Warto pamiętać, że przewody i węże gumowe stosowane w samochodach na pierwszy montaż z czasem tracą swoje właściwości i mogą doprowadzić do rozszczelnienia układów, co z kolei może być przyczyną kosztownych awarii.

Promocje