Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Darmowa i szybka wysyłka od 250 zł
21 dni na zwrot lub wymianę
2 lata gwarancji
Wygodne metody płatności
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Pompa cieczy chłodzącej, nazywana również pompą wody, odpowiada za odpowiedni obieg płynu chłodniczego w układzie. Napęd na pompę wody jest przekazywany z wału korbowego przez koło pasowe i pasek rozrządu. Przy tak napędzanej pompie należy przeprowadzać jej wymianę wraz z wymianą rozrządu. W niektórych modelach samochodów pompa cieczy chłodzącej występuje jako osobny podzespół, niepołączony z rozrządem. Wówczas należy przestrzegać zaleceń producenta, dotyczących serwisu i wymiany pompy. Pompa wody zużywa się w trakcie pracy. Duży wpływ na jej trwałość ma napęd – zbyt luźno lub za ciasno osadzony pasek oraz zużyte wałki napinające przyspieszają zużycie pompy cieczy chłodzącej. Również słaba jakość i zbyt niski poziom płynu w układzie chłodzenia skracają okres eksploatacji pompy. Częstą awarią pompy jest jej rozszczelnienie, powodujące wyciek płynu. Wyciek może pojawić się nie tylko na korpusie pompy, ale również pomiędzy pompą a blokiem silnika. Obniżenie wydajności pracy pompy objawia się wahaniami temperatury płynu chłodzącego. Jeżeli jego temperatura nie utrzymuje się na optymalnym poziomie, a wskaźnik na zegarach samochodu informuje o wzrostach, to pompa może nie być już w stanie pracować wystarczająco skutecznie. Awarię pompy może sygnalizować również głośny metaliczny hałas słyszalny podczas pracy podzespołu. Użytkowanie samochodu z niesprawną pompą wody prowadzi do przegrzania, bądź nawet zatarcia silnika.
Pompa wody MAXGEAR 47-0136 to artykuł numer 0510470136.
Produkty MAXGEAR są tworzone na wysoko zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych, z wyselekcjonowanych materiałów spełniających wyśrubowane normy. Producent stawia na wytrzymałość podzespołów, które mają być bezawaryjne
w użytkowaniu i łatwe w montażu. Oprócz części samochodowych, MAXGEAR oferuje również akumulatory, wykonane na najwyższym poziomie. Działania tego producenta zmierzają w kierunku obniżenia emisyjności produkcji, stosowania zielonych źródeł energii oraz maksymalnego recyklingu.