Układ elektryczny, zapłon

 

Elektryka samochodowa w naszym sklepie

Elektryka pojazdowa to bardzo ważny element, bez którego nawet nie da się uruchomić współczesnych samochodów. Coraz więcej elementów, mechanizmów i układów jest sterowanych elektronicznie przez oprogramowanie, które uwzględnia odczyty z różnych czujników i sond. Sprawna elektryka to gwarancja poprawnego funkcjonowania wszystkich innych komponentów zasilanych elektrycznie, których cały czas przybywa w nowych samochodach.

Podstawowe układy i elementy wyposażenia zasilane z samochodowego układu elektrycznego to m.in.: oświetlenie, komputer, przełączniki sterowania wyposażeniem samochodu i wiele innych. Sprawne komponenty elektryki samochodowej mają zatem kluczowe znaczenie dla poprawnego funkcjonowania samochodu.

 

Części elektryczne do samochodów

Jako podstawowe części elektryczne samochodu każdy kierowca z pewnością wymieniłby akumulator i alternator. Bez tych komponentów nie da się po prostu uzupełnić zapasu energii elektrycznej, koniecznej do ponownego uruchomienia samochodu. Warto wiedzieć, że nawet najlepsze akumulatory z czasem tracą swoje właściwości, co powoduje ograniczenie ich możliwości magazynowania energii. Równie ważny dla sprawności akumulatora jest alternator, czyli urządzenie odpowiedzialne za ładowanie baterii w trakcie pracy jednostki napędowej.

Kolejnym istotnym elementem jest rozrusznik. Sprawny rozrusznik zasilany przez w pełni naładowany akumulator to gwarancja rozruchu nawet zimą w najcięższe mrozy. Rozruszniki to co do zasady trwałe elementy elektryczne, ale z czasem mogą pojawić się usterki wynikające z wieloletniej eksploatacji. W razie usterki, któregokolwiek z komponentów w naszym sklepie można zamówić odpowiednie części elektryczne. Oferujemy rozruszniki, alternatory, akumulatory, bezpieczniki i elementy wiązek do wszystkich typów samochodów.

add-car
Dodaj auto, a pokażemy części które pasują: