Silniki i osprzęt

 

Sklep z częściami do silników samochodowych

Części silnika i układ napędowy to serce każdego pojazdu. Wspólnie wprawiają one w ruch całą konstrukcję. Przetwarzają energię z paliwa w cylindrze na energię mechaniczną, która zostaje przeniesiona poprzez układ napędowy do kół. Ciepło wytwarzane w czasie spalania sprawia, że spaliny we wnętrzu samochodu wprawiają w ruch tłok, który za pomocą korbowodu wymusza obrót wału silnika. W praktyce oznacza to, że najpopularniejsze elementy pod maską samochodów składają się z szeregu różnego rodzaju części silnikowych, które wymagają szczególnej troski i zainteresowania ze strony kierowcy.

Które części do silników są elementarne?

Podstawowym elementem każdego serca pojazdu jest kadłub. To właśnie w nim znajdują się cylindry z tłokami, które odpowiadają za moc. Odpowiadają one za generowanie energi przekształcanej w moc napędzającą auto. Wewnątrz każdego samochodu znajduje się także szerokie spektrum części silnika takich jak:

 - układ korbowy odpowiadający za ruch obrotowy wału korbowego,

 - rozrząd,  który kontroluje napełnianie cylindrów paliwem oraz powietrzem,

 - układ smarowania, który przeciwdziała zacieraniu się części silnika.

Niezwykle istotny jest także układ chłodzenia, którego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury silnika, napędu oraz utrzymywania ekonomiczności jazdy na właściwym poziomie.

Silniki samochodowe - sklep

Poszukujesz zamiennych części do silników? Twój samochód wymaga naprawy? Sprawdź ofertę silników samochodowych w naszym sklepie internetowym! Zapewniamy szerokie spektrum części pochodzących wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów. Oferujemy w 100% bezpieczne zakupy bez żadnego ryzyka! Nie wierzysz? Sprawdź sam, z pewnością się nie zawiedziesz.

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub jakiekolwiek wątpliwości. Doradzimy Ci w każdym aspekcie! Nasi specjaliści podpowiedzą Ci jaki wybór będzie najlepszy w kwestii wyboru części do Twojego silnika lub w temacie dowolnych komponentów zamiennych z naszej oferty.

add-car

Wybierz auto