Układ klimatyzacji

Jak działa klimatyzacja w samochodzie?

Klimatyzacja samochodowa umożliwia utrzymanie optymalnej wilgotności i temperatury powietrza w kabinie. Ponadto, przyspiesza odszranianie i odraszanie szyb oraz osusza, a dzięki specjalnym filtrom oczyszcza powietrze. Oprócz sprawnego układu klimatyzacji duże znaczenie dla jakości powietrza ma również czystość samochodowych kanałów wentylacyjnych, których czyszczenie jest często jednym z elementów okresowych przeglądów klimatyzacji. Układ klimatyzacji działa dzięki wymuszonemu obiegowi czynnika chłodzącego.

Czynnik jest tłoczony przez kompresor do skraplacza, w którym następuje jego skroplenie, czyli zmiana stanu skupienia z gazowego na ciekły. Następnie trafia do osuszacza, gdzie usuwane są zanieczyszczenia oraz wilgoć, a potem do zaworu rozprężnego (parownika), gdzie ma miejsce chłodzenie czynnika i zwiększenie jego objętości. W trakcie przechodzenia chłodziwa przez parownik następuje odebranie z powietrza znajdującego się w układzie wentylacji ciepła. Dzięki temu z nawiewów tłoczone jest schłodzone powietrze, a ogrzany czynnik chłodzący, w postaci gazowej powraca do skraplacza.

Części do klimatyzacji samochodowej

Nasz sklep działa także jako hurtownia części do klimatyzacji samochodowej. Oferujemy wszystkie części instalacji klimatyzacji, takie jak: kompresory (sprężarki), skraplacze, osuszacze, parowniki i zawory rozprężne do wszystkich układów klimatyzacji stosowanych we współczesnych samochodach. Wybór właściwych części do klimatyzacji umożliwia filtrowanie produktów na podstawie danych samochodu oraz po numerze części zamiennych z katalogu części. Do najczęściej spotykanych awarii układów klimatyzacji należy rozszczelnienie układu i zatarcie sprężarki (kompresora).

Poprawna praca kompresora sprężarki jest uzależniona od warunków, w jakich funkcjonuje. W optymalnym scenariuszu układ chłodzenia powinien być szczelny, zawierać odpowiedni poziom czynnika chłodzącego, odpowiedni poziom oleju do kompresorów i być wolny od jakichkolwiek zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że wyeksploatowany skraplacz może także przyspieszyć zużycie kompresora. W naszym sklepie dostępne są oryginalne części zamienne do kompresorów klimatyzacji wszystkich typów. Oferujemy zestawy naprawcze, uszczelniacze, łożyska, uszczelnienia, koła napędowe, tarcze sprzęgieł, zawory sterujące, elektromagnesy i pozostałe części do regeneracji i napraw sprężarek klimatyzacji.

add-car

Wybierz auto