Zamknij
Zamknij
Zamknij
Zamknij
Brak danych o pasujących pojazdach
Zamknij
Zamknij
Kup na raty 3-5x0%, RRSO 0%
Darmowa i szybka wysyłka od 250 zł
21 dni na zwrot lub wymianę
2 lata gwarancji
Wygodne metody płatności
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Zadaniem świecy zapłonowej jest wytworzenie iskry, koniecznej do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Na końcu świecy znajdują się dwie elektrody, które są źródłem wyładowań elektrycznych, powstających z użyciem wysokiego napięcia z cewki zapłonowej. Przez wysoką temperaturę rzędu 450-850 stopni Celsjusza warunki, w jakich pracują świece zapłonowe, są wyjątkowo trudne. Z czasem świece zużywają się, dlatego co około 30-60 tys. km konieczna jest ich wymiana na nowe. Zużyte świece nie mogą pracować skutecznie, w rezultacie część mieszanki trafia do układu wydechowego, gdzie ulega zapłonowi. Taka sytuacja jest wyjątkowo niekorzystna – znacznie obniża się wówczas żywotność katalizatora oraz innych podzespołów układu. Niesprawne świece zapłonowe są powodem obniżenia osiągów silnika oraz wzrostu spalania. Wywołują również problemy z zapaleniem jednostki, a także falowanie obrotów i szarpanie w trakcie jazdy – objawy te są szczególnie odczuwalne na wolnych obrotach silnika. Tankowanie paliwa złej jakości, spalanie oleju czy uszkodzona uszczelka pod głowicą prowadzą do pojawienia się osadu na elektrodach świec zapłonowych. Towarzyszy temu przeważnie zmiana zabarwienia spalin na niebieski lub ciemniejszy niż zwykle kolor.
Świeca zapłonowa NGK 94975 to artykuł o numerze NGK94975. Dystans pomiędzy elektrodą centralną a elektrodą boczną świecy wynosi 1.5 mm. Do wkręcenia świecy konieczny jest klucz w rozmiarze 20,7mm.
NGK to japońska firma specjalizująca się w produkcji części układu zapłonowego, które przeznaczone są na rynek motoryzacyjny. W fabrykach NGK każdego roku produkuje się ponad 500 milionów różnych części, według wytycznych czołowych producentów samochodów. Oryginalne części samochodowe NGK są stosowane w produkcji większości modeli samochodów. Świece z tym logo są rekomendowane i wykorzystywane m.in. przez BMW, Hondę, Fiata, Forda, Skodę oraz wielu innych producentów.
Brak danych o pasujących pojazdach