🔥 Zgarnij kosmetyk samochodowy za 1 zł ❗ Kod: KOSMETYKZA1

Części zamienne do FIAT SIENA

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Włoski pojazd, który można zaprezentować jako niedrogi w zakupie oraz tani w eksploatacji. Jeśli możemy pogodzić mało wyszukaną linię nadwozia, nieco przestarzały design i banalne wnętrze z przystępną ceną utrzymania, to zdecydowanie jest to pojazd, który spełnia oczekiwania. Katalog części wykorzystanych do produkcji Fiata Siena nieco się zestarzał. Nie ma co oczekiwać znalezienia modelu na oryginalnych częściach, jednak w zamian za to każdy kto zdecyduje się na zakup, otrzyma w zamian rewelacyjny środek transportu, który posiada masę zamienników, a także w razie awarii jest niezwykle prosty w naprawie. Czy warto obecnie zdecydować się na ten nieco starszy samochód z drugiej ręki?

Fiat Siena w porównaniu do obecnego standardu

Siena jest globalnym produktem Fiata, jednak obecnie nieco się zestarzał. Na ówczesne czasy auto segmentu B włoskiego producenta biło rekordy sprzedaży. Powstało bowiem na zmodyfikowanej płycie podłogowej popularnego wówczas Uno. Jeśli chodzi o rynek krajowy, to pojazd był składany również w Polsce. Przełożyło się to również na jego sprzedaż na rynku lokalnym. Fiat Siena składany na solidnych i wielokrotnie sprawdzonych częściach poprzedniego modelu z wieloma usprawnieniami, oferował bardzo dobry standard, który uchodził za bardzo korzystny dla kieszeni. Ponadto nie było wtedy lepszego samochodu rodzinnego tak adekwatnego ceną do oferowanych parametrów. Auto to czteroosobowy kompaktowy pojazd, który zapewnia bardzo dobry komfort jazdy. Z perspektywy codziennych dojazdów do pracy i jazdy miejskiej jest to stosunkowo tani i przy tym solidny wybór. Minusem są fotele bez wyprofilowania, które w tamtym okresie nie były tak zauważalne jak dziś. We wnętrzu Sieny wszystko raczej wykonane jest z plastiku, który obecnie nie prezentuje się zbyt spektakularnie. Jednak pod kątem eksploatacji nie można uznać go za słaby. Definitywnie nie ulegnie on przypadkowym uszkodzeniom, nawet po tylu latach od produkcji.

Czy warto kupić używanego Fiata Siena?

Jeśli nie przeszkadza nam nieco starszy design, a także średnio wykonane wyposażenie wnętrza, to zdecydowanie tak. Ze spasowaniem elementów i precyzją w montażu poszczególnych egzemplarzy bywa różnie. Niektóre auta co prawda potrafią trzeszczeć w trakcie jazdy, jednak jest to całkowicie normalne. Co jakiś czas trzeba będzie zainwestować w fabrykę. Jednak części do Fiat Siena nie są zbyt drogie i na rynku znajduje się szerokie spektrum tanich zamienników. Nie są więc to duże koszty. Dlatego z perspektywy ceny zakupu jest to inwestycja adekwatna do jakości.