Części zamienne do LAND ROVER DISCOVERY

Land Rover Discovery to brytyjski SUV, który od lat ceniony jest za swoje właściwości terenowe. Te samochody spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców, zarówno pod względem mocy silnika, wyposażenia, jak i designu całej konstrukcji.

Pięć generacji Land Rover Discovery – części do różnych modeli

Firma Land Rover rozpoczęła produkcję pierwszej generacji auta w 1989 roku. Samochody te wyróżniały się przede wszystkim masywnym wyglądem. Land Rover Discovery 1 charakteryzował się obecnością części i systemów takich jak centralny dyferencjał w napędzie na cztery koła oraz dwie poduszki powietrzne. To pierwsze w historii auto terenowe 4x4, w którym zastosowano takie połączenie.

Części, które odróżniały Land Rovera Discovery 2 od pierwszej generacji to m.in. nowy silnik, mosty napędowe, a także elektroniczny system trakcji oraz pokonywania wzniesień. Pierwsze auto zostało zaprezentowane klientom w 1998 roku, a w 2003 przeszło facelifting.

Trzecia generacja z 2004 roku otrzymała zupełnie nowy rodzaj podwozia IBF, który znacząco ograniczył możliwości terenowe samochodu. Pojazd zyskał jednak bardziej atrakcyjny design. Czwarta wersja samochodu została zaprezentowana w 2009 roku. Dokonano w niej drobnych zmian mechanicznych i przestylizowano konsolę centralną oraz reflektory.

Land Rover Discovery V ujrzał światło dzienne w 2009 roku. Jego nowoczesna stylistyka wyznaczyła nowy etap w historii tego modelu. Bogate wyposażenie i mocny silnik podkreślają niepowtarzalność samochodu.

Części Land Rover Discovery – komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy

Samochody Land Rover Discovery wyróżniają się niezawodnością. Jednak w trakcie intensywnego użytkowania wzrasta tempo zużycia części eksploatacyjnych. Części potrzebne do wykonania niezbędnych napraw znajdziesz w naszej ofercie.