Zalety sprawnej klimatyzacji w samochodzie CITROËN

Podstawowa funkcja klimatyzacji – schładzanie powietrza – znacząco podnosi komfort jazdy w upalne dni. Działanie klimatyzacji w samochodach CITROËN może być użyteczne również w mroźne i deszczowe dni. Skierowanie nawiewu na szybę czołową umożliwia jej szybkie i skuteczne odparowanie. Sprawne działanie klimatyzacji jest uzależnione od kondycji wielu podzespołów, z których zbudowany jest cały układ.

Awaria układu klimatyzacji w samochodzie CITROËN

Częstym powodem niesprawnej klimatyzacji w samochodzie CITROËN jest nieszczelność, która prowadzi do ucieczki czynnika z układu. Oprócz tego przyczyną awarii mogą być zanieczyszczenia w układzie, które utrudniają krążenie czynnika w obiegu. Brak chłodzenia może wynikać z zapowietrzenia układu lub obecności zbyt dużej ilości oleju w czynniku. Zdarzają się mechaniczne uszkodzenia chłodnicy klimatyzacji, nazywanej skraplaczem. Z uwagi na lokalizację – z przodu pojazdu, może dojść do uszkodzenia skraplacza przez uderzenie np. kamieniem wystrzelonym spod koła pojazdu jadącego z przodu.

Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji w pojazdach CITROËN

Wilgoć panująca w układzie klimatyzacji sprzyja rozwojowi grzybów oraz bakterii. Dlatego pracy klimatyzacji w samochodzie CITROËN może towarzyszyć nieprzyjemny zapach wydobywający się z nawiewu. Bakterie i grzyby mogą rozwijać się przede wszystkim w parowniku.

Promocje