🔥 Odbierz 40 PLN na pierwsze zamówienie z PayPo!

Części zamienne do FIAT PUNTO

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Jeden z najpopularniejszych modeli Fiata produkowany w zasadzie nieprzerwanie od 13 lat. Przez samochód przewinęły się 22 różne modele silników, a każda z poszczególnych części Fiata Punto przez cały ten czas została gruntownie zmodyfikowana. Każda seria różni się od siebie diametralnie. Stanowi również bardzo dobry wybór w klasie średniej. Można przyjąć, że auto zaskarbiło sobie szczególne miejsce w sercach wielu kierowców. Nie jest to kwestia wyłącznie sentymentu, gdyż części do Fiata Punto to wytrzymałe komponenty, które swoją niezawodnością zaskakują do dzisiaj. W ofercie rynkowej nie brakuje różnych wariantów tego pojazdu.

Który silnik wybrać w Fiacie Punto?

To zależy. Wśród diesli na uwagę zasługują zwłaszcza te z dodatkiem w postaci podstawowego 1.3 JTD/M–jet. Sama jednostka napędowa występuje w różnych wersjach mocy. Powoduje to, że każdy znajdzie coś w tym zakresie dla siebie. Nie jest to zły silnik, jednak w przypadku Fiata trzeba zachować zdrowy rozsądek. Wiele samochodów wyposażonych w 1.3 pod maską pochodzi z importu. Do tego 1.3 JTD/M–jet ma problemy z łańcuchem rozrządu. Nie zawsze, jednak w przypadku wspomnianych wersji importowanych zdarza się taka sytuacja.

Oryginalne części w przypadku Fiata Punto

Pod tym kątem można uznać model za naprawdę solidnie wykonany. Zdarzają się defekty fabryczne, jednak w przypadku dobrze złożonego i sprawdzonego egzemplarza jest to bardzo rzadka sytuacja. Części do np. Fiata Punto 2 to prawdziwy rarytas, gdyż w przypadku oryginałów potrafią bezawaryjnie działać przez nawet kilkaset kilometrów lub lata regularnej jazdy. Ponadto pod kątem wymiany nie należą również do najdroższych. Dlaczego kierowcy uwielbiają standard oferowany przez Punto? Ze względu na bardzo dobrą jakość wykonania oraz komfort jazdy w stosunku do ceny. Samochód nie jest drogi i adekwatny do kosztów jakie generuje. Jeśli chodzi o spalanie to trzeba je uznać za standardowe. Natomiast elementy eksploatacyjne wymagające wymiany wraz z interwałem sugerowanym przez producenta nie przekraczają normy i nie opróżniają portfela. Wystarczy jedynie uważać na modele ze słabszym paskiem rozrządu.

Fiat Punto – klasyka w dwóch wydaniach

Do najpopularniejszych na rynku polskim należą dwie wersje. Fiat Punto 1 oraz jego bezpośredni następca. Oba modele zapewniają bardzo dobre wrażenia płynące z jazdy, a także przyzwoite wyposażenie wnętrza. Na rynku wtórnym samochody te są dostępne w szerokim spektrum egzemplarzy. Czy należy obawiać się zakupu tego modelu w wariancie używanym? Zdecydowanie nie. Wystarczy jedynie zwrócić uwagę na ewentualne i rzucające się w oczy uszkodzenia.