Powiadom mnie o dostępności

Twój produkt
jest już w koszyku

Kontynuuj zakupy
Przejdź do kasy
Do darmowej dostawy na terenie Polski brakuje Ci jeszcze:

METELLI 22-0510-1 Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe METELLI 22-0510-1
Wybierz samochód - sprawdź, czy pasuje:

Produkt chwilowo
niedostępny

Powiadom mnie
o dostępności
lub zamów telefonicznie: 12 268 31 51

Opis produktu:

Klocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych podzespołów układu hamulcowego. Ich celem jest nacisk na tarczę hamulcową po obu jej stronach. W ten sposób wytwarza się między nimi tarcie, w którego efekcie pojazd traci prędkość i zwalnia. Okładziny cierne klocków hamulcowych ulegają zużyciu – wycierają się podczas hamowania, co w konsekwencji prowadzi do konieczności wymiany elementu na nowy. 

Klocki hamulcowe METELLI 22-0510-1 to produkt, którego miejscem zabudowy jest Oś tylna. Grubość powierzchni ciernej nowego elementu wynosi 15 mm. Klocki należy wymienić niezwłocznie, gdy okładzina cierna osiągnie 1,5 mm, jednak zaleca się, aby dokonać wymiany wcześniej, przy 2-3 mm.  Produkt współpracuje z systemem hamulcowym zaprojektowanym przez firmę SUMIT..

Parametry techniczne:

Numer artykułu: 04082205101
EAN: 8032747079379
Strona zabudowy Oś tylna
Styk ostrzegawczy o zużyciu z akustycznym czujnikiem zużycia
Grubość [mm] 15
System hamulcowy SUMIT.
Oznaczenie kontrolne ECE R90 IN PROGRESS
Wysokość [mm] 39
Szerokość [mm] 121
Drgania z tłumikiem drgań skrętnych

Opis producenta:

METELLI powstała w 1962 r., a w 1970 r. rozpoczynała od produkcji elementów silnika. Pięć lat później rozszerzono produkcję o hydrauliczne komponenty układu hamulcowego oraz sprzęgła. Liczne fuzje z innymi przedsiębiorstwami doprowadziły do stopniowego wprowadzania nowych rozwiązań i linii produkcyjnych. Współcześnie METELLI Group produkuje m.in. wysokiej jakości pompy wodne, części układów hamulcowych, wałów napędowych i przegubów. Części METELLI są dostarczane do ponad 90 krajów Europy, Afryki, Azji, Ameryki i Oceanii.