🔥 -5% na części układu zawieszenia! Kod: WAHACZE5

Części zamienne do AUDI 80

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację AUDI

Baza wiedzy

Audi 80

Samochód osobowy segmentu D produkowany przez Audi od roku 1991 do 2000. Jak spisuje się obecnie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta - doskonale. W zasadzie jest to jedno z lepszych aut dostępnych na rynku wtórnym. Części Audi 80 B4 oraz B3 są popularnym i szeroko dostępnym komponentem, nawet pod kątem zamienników. Z kolei oryginalne części Audi 80 w większości modeli nadal trzymają się bardzo dobrze mimo upływu lat. Jest to już samochód, który lata młodości ma już za sobą. Jednak fakt jest taki, że mimo ich upływu zachował swój dawny pazur. Zresztą nie bez powodu, gdyż jest to kolejny flagowiec producenta z Ingolstadt.

Audi 80 B3 i B4 - legenda lat 1991-2000

Po raz pierwszy Audi 80 B4 ujrzało światło dzienne w jesienią 1991 roku. Samochód powstał na bazie części Audi 80 B3. Jednak pojazd ten charakteryzował się zupełnie innym designem i nieco innowacyjnym rozwiązaniem. W porównaniu do poprzednika zmieniono zderzaki i błotniki, także scalono maskę silnika z grillem. Do konstrukcji dodano koła o średnicy 15 cali a całość wieńczyło wnętrze, które od tego momentu stało się klasyką marki. Do dzisiaj w przypadku samochodów Audi elementy wnętrza powstają z materiałów lepszej jakości. W tym aspekcie marka deklasuje większość swoich konkurentów. Auto wzmocniono poprzez dodanie podłużnic do pasa tylnego, co pozwoliło na montaż zbiornika z paliwem zaraz pod podłogą bagażnika.

Części do Audi 80 - zamienniki i oryginały

W porównaniu do Daewoo, z naprawą części do Audi 80 nie ma żadnych problemów. Tak samo na rynku dostępnych jest szerokie spektrum zamienników w różnym przedziale cenowym. W niektórych przypadkach zdarza się także znaleźć oryginalne części Audi 80, które nie będą stanowić równowartości tego samochodu. Ponadto zawsze można także skorzystać z pomocy w renomowanym serwisie, gdyż Audi to jedna z popularniejszych marek na terenie Europy. Dostępność części, a także specjalistów od Audi 80 B4, a nawet B3 nie stanowi większego kłopotu. W zasadzie w każdym większym mieście bez problemu można uzyskać pomoc w przypadku zakupu z rynku wtórnego.

Czy Audi 80 stanowi obecnie dobrą inwestycję?

Zdecydowanie. W przypadku pojazdów z drugiej ręki 10 lat to nie tak dużo. Zawsze bowiem można trafić na osobę, która po prostu o samochód dba. W takim wypadku zakup 80-tki to doskonały pomysł. Jest to auto, którym po prostu bardzo przyjemnie się jeździ, mimo upływu lat. Ponadto nadal prezentuje się ono bardzo dobrze na drodze. Designem odbiega już nieco od obecnych aut, jednak nadal zachowuje swoją klasę, którą świeciło przed laty.