🔥 -5% na części układu zawieszenia! Kod: WAHACZE5

Części zamienne do BMW 5

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Przez pół wieku obecności na ulicach, BMW serii 5 zapracowało na silną pozycję na rynku samochodów – zarówno nowych, jak i używanych. Kolejne generacje zdobywały coraz większe grono zwolenników. W katalogu dostępne są części nie tylko do najpopularniejszych generacji – E39, E60, F10 – ale również do starszej E34 oraz nowych G30/31. Dzięki stosowaniu części zamiennych od sprawdzonych producentów każda generacja BMW serii 5 odwdzięczy się długim i pełnym emocji użytkowaniem.

Części zamienne do BMW E34 – nie taki dziadek stary jak go malują

Generacja E34 weszła na rynek w 1987 roku. Przez 8 lat wyprodukowano ponad milion egzemplarzy. Wiele z nich wciąż jest użytkowanych na drogach w naszym kraju. Mocniejsze wersje silnikowe stają się cennymi youngtimerami, a słabsze wciąż służą niektórym kierowcom jako auta do codziennej jazdy.

Sukces BMW E34 oparty jest na wielu czynnikach. Nie był on łatwym zadaniem – bezpośrednią konkurencją BMW E34 był Mercedes W124! Ta generacja serii 5 zapewniała nie tylko wysoką jakość wykonania i wspaniałe właściwości jezdne. Pojazd oferował również wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki solidnej konstrukcji, systemowi ABS oraz poduszkom powietrznym kierowcy i pasażera.

Regularne serwisowanie z użyciem oryginalnych części do BMW E34 pozwoli zachować sprawność i cieszyć się użytkowaniem tej niemal już legendarnej generacji BMW serii 5.

BMW E39 – samochód nie do zdarcia

Chociaż produkcja tej generacji rozpoczęła się w 1995 roku, to wciąż jest popularnym widokiem na ulicach. Zawdzięcza to nie tylko trwałości, ale również doskonałym właściwościom jezdnym oraz wysokiemu komfortowi, który oferuje.

Po dwóch latach od premiery wersji sedan gamę uzupełniło nadwozie kombi. Różnice między BMW E39 a poprzednikiem były znaczne. Obejmowały zarówno nowocześniejszą stylistykę, jak i bardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne.

Części do BMW E39 pomogą utrzymać różne wersje tej generacji serii 5 w dobrej formie. Z uwagi na szeroki wybór wersji silnikowych, katalog części do E39 jest dosyć obszerny, ale jednocześnie ułatwia dobór odpowiednich komponentów.

Lifting przeprowadzony w 2000 roku przyniósł zmiany, które obejmowały głównie oświetlenie (modyfikacja lamp przednich) oraz poprawę ergonomii wnętrza. Po tym zabiegu samochód był obecny na rynku przez kolejne trzy lata do 2003 roku.

BMW E60 – części do uznanej generacji serii 5

Chociaż generacja oznaczona symbolem E60 (E61 w wersji kombi), jest jeszcze stosunkowo młoda, to już właściwie zapracowała na miano kultowej. Jej właściwości jezdne zapewniają kierowcy naprawdę duże możliwości. Model łączy doskonałe prowadzenie z wysokim poziomem komfortu podróżowania. Zawdzięcza to nie tylko dopracowanym jednostkom napędowym, ale również idealnie dopasowanym przełożeniom skrzyni biegów.

Chociaż BMW E60 jest mocno dopracowaną generacją serii 5, to jak każdy inny pojazd wymaga regularnej wymiany części eksploatacyjnych. Użytkownicy zwracają uwagę m.in. na trwałość tarcz hamulcowych. Części zamienne do BMW E60 i E61 pomogą usunąć przytrafiające się usterki. Dobór odpowiednich komponentów jest możliwy dzięki usystematyzowaniu ich w katalogu części.

Generacja E60 to przestronny samochód, który jest coraz bardziej przystępną propozycją na rynku wtórnym. Z uwagi na jego specyfikę niektóre egzemplarze mogą wymagać wymiany podzespołów bezpośrednio po zakupie. Katalog części do BMW E60 i E61 oferuje wszystkie elementy potrzebne do doprowadzenia używanego samochodu do pełnej sprawności mechanicznej. Dzięki temu model ten może zachwycać i budzić podziw przez wiele kolejnych lat.

BMW F10 – seria 5 z polskim akcentem

Wygląd tej generacji nie budzi już tak dużych kontrowersji, jak poprzednia. Jest bardziej stonowany, mocno nawiązuje do serii 7. W projekcie nadwozia dużą rolę odegrał Polak – Jacek Frohlich. Generacja F10 została zaprezentowana w 2009 roku. Do sprzedaży trafiła rok później. Jego produkcja zakończyła się w 2017 roku. Wariant kombi został oznaczony jako F11. Pojawienie się kolejnej generacji – G30 – sprawiło, że BMW F10 staje się coraz bardziej przystępną propozycją na rynku wtórnym.

Części do BMW F10, konieczne do prawidłowego przeprowadzenia czynności serwisowych zostały zebrane w katalogu i podzielone na kategorie, aby ułatwić ich dobór do poszczególnych wersji.