Części do DACIA

Katalog Dacia

Producent oferuje jedne z najtańszych samochodów w tym standardzie. Jeśli chodzi o kwestie ekonomii  samego zakupu to najczęstszym wyborem zachodniego konsumenta jest Dacia. Sklep autoryzowanego dealera w każdym aspekcie zaopatrzony jest w szereg atrakcyjnych cenowo pojazdów w różnym standardzie lecz bezpośrednio każdy można wręcz porównać do dyskontu. Koszty pojazdów są o wiele niższe niż w przypadku innych podobnych producentów. Rodzinny van czy SUV dostępny jest w kwocie poniżej 40 tys. zł. w ofercie Dacia. Części samochodowe są łatwo dostępne, a marka sprzedaje wyłącznie solidne auta po nieprzyzwoicie niskich cenach. Jednak w parze z tym idą liczne drobne oszczędności, które wpływają m.in. na estetykę wnętrza lub kwestie drobne, takie jak wyposażenie lub drobne funkcjonalności, które w przypadku innych firm to standard.

Dacia - części zamienne i oryginalne od francuskiego i rumuńskiego producenta

Rumuńska firma jako jedyny producent optymalizuje koszty na każdym etapie tworzenia aut Dacia. Części samochodowe są nadal w bardzo  wysokim standardzie, jednakw parze z niższą ceną idą pewne ograniczenia. Poczynając od rozwoju, a na dystrybucji kończąc marka oszczędza na elementach wyposażenia, ale za to mniej wymagający klient otrzymuje o 40% niższe ceny w stosunku do konkurencji. Bazą konstrukcyjną Dacii są schodzące z taśm modele Renault. Poprzez wykorzystanie gotowych podzespołów projekt każdego sedana lub suva tańszy o prawie 4-krotnie niższe sumy niż w przypadku innych producentów.

Dacia - części z recyklingu wewnętrznego marki

Firma jest także niezwykle ekonomiczna, gdyż stosuje tzw. ponowny recykling. Raz zaprojektowane komponenty trafiają również do innych modeli marki. Dla przykładu, nawet połowa części Dustera pochodzi bezpośrednio z projektów Logana i Sandero Dacia. Części takie jak np. fotele, poduszki, szyba czołowa, a czasami nawet przednie drzwi bądź deska rozdzielcza są takie same. Nie jest to problem, jeśli samochód ma pełnić rolę wyłącznie użytkową. Ponadto bywa to niezwykle przydatne w przypadku aut służbowych do firm, które potrzebują ich w większej ilości. Kosztem wyglądu przedsiębiorca otrzymuje flotę samochodów w bardzo przystępnym standardzie funkcjonalnym i ekonomiczny. Kwestie estetyczne natomiast i tak stoją na bardzo wysokim poziomie.

Dacia - sklepy autoryzowanego dealera

Należy wskazać, że obecnie marka bardzo dobrze rozwija się w Polsce i jest jednym z częstszych wyborów w przypadku klientów ze średniej półki. Obok Seata jest to jedna z najczęściej występujących marek budżetowych.

Design to w prostym przeliczeniu koszty, a te dyktują projekt. W elementach karoserii samochodów producenta nie ma więc zbędnych przetłoczeń. Gładkość elementów upraszcza i znacznie skraca proces produkcyjny. Marka gdzie tylko to jest możliwe - oszczędza na materiałach wykończeniowych. Wystarczy zajrzeć do nieco bardziej prostego i dość standardowego wnętrza dowolnego samochodu Dacia. Części zamienne są bardzo łatwo dostępne i również nie są drogie, gdyż z reguły należą do popularnego skrzydła general motors. Marka składana z wielu innych konstrukcji pokrewnych producentów jest o wiele tańsza w eksploatacji, co jest jak najbardziej logiczne. Ponadto oryginalne części Dacia nadal stoją na bardzo wysokim poziomie, ale producent stosuje nieco bardziej ograniczoną formę gwarancji niż pozostałe marki.