Części zamienne do DACIA DUSTER

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację DACIA

Baza wiedzy

Samochód ten cieszy się w Polsce mianem jednego z najpopularniejszych w segmencie średnim. Dlaczego tak jest? Powody są w zasadzie dwa. Jednym jest bardzo przystępna cena pojazdu. Natomiast drugim niezawodność. Dacia Duster to doskonałe połączenie części znajdujących się pod maską, jak i wyposażenia wnętrza w niższej cenie. Jednak należy zauważyć, że niski koszt utrzymania oraz zakupu nie są efektem polityki sprzedażowej lecz faktu, że marka oszczędza na udogodnieniach. Wnętrze pojazdu pozbawione jest dodatków, które są standardem w przypadku np. niemieckich producentów. Zauważyć można również obecność wielu elementów, które wykonane są z plastiku oraz mniej ekskluzywnych materiałów. Nie wpływa to w żaden sposób na wytrzymałość pojazdu, jednak z pewnością nie prezentuje się on tak reprezentatywnie jak Suzuki lub idąc dalej Audi. Produkt bazuje na dawnych rozwiązaniach z częściami typowymi dla Renault. W katalogu Dacii, Duster zajmuje czołowe miejsce. Czy warto jednak kupić ten model? Zdecydowanie!

Dlaczego warto zdecydować się na Dacię Duster?

Ze względu na to, że stanowi doskonałą alternatywę, a także ekonomiczne zastępstwo dla innych i droższych w eksploatacji samochodów. Pod kątem użytkowym nie ma w zasadzie tańszego samochodu. Dotyczy to zarówno kosztów spalania, jak i zakupu. Ponadto auto jest niezwykle bezawaryjne. Nawet jeśli zdarzyłaby się usterka to Dacia Duster jest bardzo łatwa w naprawie dzięki prosto dostępnym częściom zamiennym. Pod maską znajduje się najmocniejszy silnik w całej historii marki. Ponadto identyczną jednostkę napędową stosowano w droższym Mercedesie klasy A. Dlatego właśnie Dustera uwielbiają nie tylko oszczędni kierowcy, ale i rodziny z dziećmi. Ponadto Dacia stanowi bardzo częsty wybór wśród ludzi młodych. Z prostej przyczyny. Skoro nie widać różnicy w osiągach pomiędzy takimi samochodami, to po co przepłacać za markę?

Dacia Duster – oszczędność i ekonomia użytkowania

Jeśli chodzi o koszty eksploatacji, to oryginalne części zapewniają, co najmniej kilka lat jazdy bez potrzeby wizyty u mechanika. Wyjątkiem jednak są części Dacii Duster, które objęte są interwałem ze strony producenta. Jednak w przypadku w zasadzie każdego samochodu komponenty eksploatacyjne wymagają zmiany po przekroczeniu konkretnej ilości przejechanych kilometrów bądź po wskazanym czasie. Cena wymiany nie jest przy tym zbyt wysoka. Jest to kolejna zaleta, gdyż w razie stłuczki lub nieszczęśliwego wypadku nie trzeba wydawać zbyt dużo na naprawę. W porównaniu do droższych marek jak Audi lub BMW różnica jest diametralna i nie da się jej porównać.