Części zamienne do FIAT STILO

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację FIAT

Baza wiedzy

Jakie powinny być nowoczesne samochody? Pełne piękna i charakteru czy też praktyczne? Zdecydowanie przykładem nowoczesnego auta nie jest Fiat Stilo. Części wykorzystane w produkcji tego pojazdu nie uczyniły go szczególnie atrakcyjnym wizualnie lecz zdecydowanie wpłynęły na jego solidność. Obecnie Fiat Stilo to jeden z bardziej wytrzymałych i porządnych samochodów dostępnych na rynku. Można go bezsprzecznie określić jako bezpieczny i oszczędny. Ponadto jeśli chodzi o cenę oraz eksploatację, Fiat Stilo to tani dobrze wyposażony samochód. Do niedawna Fiat kojarzył się z samochodami dość innowacyjnymi i ciekawymi. Stilo pod kątem katalogu części, to jeden z przystępniejszych modeli z dolnej półki cenowej. I jak się okazuje, jest to auto, które posiada w rzeczywistości gorszą opinię niż się faktycznie prezentuje.

Czy warto obecnie wybrać Fiata Stilo jako samochód?

Jak najbardziej. Prawidłowe pytanie brzmi, dlaczego by tego nie zrobić? Fiat Stilo 1.9 JTD to dobra inwestycja na lata. Części wykorzystane w produkcji to bardzo solidne i przede wszystkim doskonale dobrane podzespoły. Włosi chcieli dzięki Stilo wieść prymat w jednej z najpopularniejszych europejskich kategorii środków transportu. Jednak się nie udało. Dlaczego? Z tego względu, że kierowcy przyzwyczajeni byli do zdecydowanie niższych cen. Natomiast zaproponowano im auto zbyt dobre, jak na swój standard, a przez to nieco droższe niż zwykle. Fiat Stilo z oryginalnymi częściami miał w standardzie nie tylko wspomaganie kierownicy, ale także ABS. Ponadto całość wyposażona była w system nagłego hamowania, a także elektrycznie sterowane szyby, lusterka, centralny zamek i w niektórych przypadkach komputer pokładowy. Oprócz tego normalne jest w komplecie radio i 6 poduszek powietrznych.

Inwestycja we Fiata Stilo obecnie?

Zdecydowanie można się nad tym zastanowić, gdyż samochód z oferty włoskiego producenta to bardzo dobry zakup z perspektywy kolejnych lat. W klasie średniej w zasadzie jest to jeden z najlepszych dostępnych na rynku europejskim. Części do Fiata Stilo ponadto są bardzo tanie w eksploatacji i bez problemu można znaleźć ich tanie odpowiedniki na rynku. Oprócz tego rzadko kiedy niezbędna jest ich wymiana poza oczywistymi komponentami typowo podlegającymi interwałom ze strony producenta. Zakup Fiata Stilo to bardzo dobra decyzja, jednak nie należy się nastawiać na duże osiągi, gdyż jest to samochód typowo miejski i przeznaczony do dojazdów na krótsze trasy lub wyjazdów z rodziną.