🔥 -5% na części układu zawieszenia! Kod: WAHACZE5

Części zamienne do KIA CEED

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy


Zdecydowanie Kia nie jest ideałem jeśli chodzi o marzenia kierowców. Nie jest to limitowany Ford lub też Jeep Grand Cherokee. Ceed należy jednak do samochodów niezwykle dopracowanych. Auto to kompakt, który nie tylko dobrze wygląda, ale i jest równocześnie niezwykle praktyczny w regularnym użytkowaniu. Ponadto pojazd ma niezwykle efektywnie zaprojektowane jednostki napędowe. Części do Kia Ceed wypadają także niezwykle korzystnie z perspektywy trwałości w eksploatacji. W przypadku większości znajdujących się na rynku modeli występują głównie drobne problemy. Zdarzają się oczywiście nieco większe usterki, jednak jest to z reguły bardziej kwestia wad po stronie realizacji w fabryce niż w kwestiach natury projektowej.

Świetny kompakt z silnikiem 1.6 GDI

W zasadzie modele wyposażone w ten napęd to prawdziwy skarb. Dzięki niemu w zasadzie trwałość Kia Ceed w drugiej generacji jest bardziej niż zaskakująca. Części zamontowane pod maską spisują się świetnie, a cała konstrukcja od 2006 roku zmieniła całkowicie postrzeganie marki na rynku europejskim. W międzyczasie do roku 2012 niestety producent zaliczył kilka wpadek jakościowych. Silniki w wersjach 1.9 oraz innych niż 1.6 w niektórych przypadkach okazywały się wykazywać defekty oraz przedwczesne przecieranie się m.in. rozrządów. Jednak w przeciwieństwie do wcześniejszego Cerato i Sephii, auto definitywnie sprzedało się lepiej i odniosło sukces. Ceed została zaprojektowana niezwykle podobnie do Hyundaia i30, który w Europie został w zasadzie równie ciepło przyjęty. Auta te dzieli mimo wszystko zdecydowanie więcej niż się wydaje.

Katalog części na miarę potrzeb w przypadku Kia Ceed

Każdy z kierowców możę wybrać spośród dwóch rodzajów nadwozia. Kia Ceed dostępna jest w standardzie klasycznego hatchbacka i kombi. Różnią się one długością linią nadwozia i przez to rozmiarem bagażnika. W zasadzie Kia Ceed ma 534 litry pojemności, co w tym standardzie oznacza w zasadzie największy wynik. Dla porównania bliźniak Kia Ceed, Hyundai i30 CW ma jedynie 415 litrów dostępnych w bagażniku. Oczywiście Hatchback jest pod tym kątem nieco mniejszy. Katalog części Kia Ceed pozwala w razie wystąpienia usterek łatwo wymienić awaryjny komponent. Poza tym same naprawy nie należą do zbyt kosztownych za sprawą grupy docelowej z myślą, o której powstał ten samochód. Konstrukcja zawieszenia jest charakterystyczna dla motoryzacji na rynek azjatycki, a z tyłu zastosowano oś wielowahaczową. Rozwiązanie bardzo dobrze wpływa na bezpieczeństwo prowadzenia nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.