Części do KIA

Katalog Kia

Jak wynika z informacji firmy Kia Motors, w 2019 roku liczba sprzedanych samochodów Kia wzrosła o niemal 19 proc. w porównaniu z 2018 rokiem. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii Kia Motors Polska ze sklepów Kia w ciągu zaledwie jednego roku na drogi wyjechało aż 29 tysięcy nowych pojazdów. Tak spektakularny sukces jednoznacznie świadczy o tym, że Polacy coraz bardziej cenią sobie samochody marki Kia – między innymi za części samochodowe Kia, które wyróżniają się dobrą jakością.

Krótka historia marki Kia

Opowieść o historii marki Kia należy zacząć od tego, skąd pochodzi jej nazwa. Jest to firma, wywodząca się z Korei Południowej. Jej nazwa składa się z dwóch członów: pierwszy „ki" oznacza „powstać” albo „wychodzić”. Druga część wyrażenia „a” z kolei oznacza Azję. Nazwę można więc tłumaczyć zarówno jako „wyjść z Azji", jak i „powstać w Azji". W tym przypadku Azja jednoznacznie kojarzy się z doskonałą jakością – między innymi ze względu na części oryginalne Kia, które w opinii wielu kierowców są niezawodne.

Firma Kia produkuje nie tylko samochody osobowe, ale też dostawcze. Historia marki rozpoczęła się w 1944 roku, kiedy to utworzone zostało przedsiębiorstwo o nazwie Kyungsung Precision Industry. Początkowo produkowano tam… części do rowerów, a później także rowery. Z czasem jednak firma przekształcona została w KIA Industries, a z taśm produkcyjnych zaczęły wyjeżdżać motocykle, które szybko okazały się hitem. W 1962 roku powstał pierwszy pojazd trójkołowy Kia, a kilka lat później wyprodukowano pierwszy silnik.

Kolejne lata były dla firmy Kia czasem zmian, i to bardzo intensywnych. Zmieniła się nie tylko nazwa przedsiębiorstwa, ale też akcjonariusze spółki. W międzyczasie rozpoczęto produkcję samochodów osobowych, a w roku 1990 powstała Kia Motors. W związku z problemami finansowymi Kia została połączona ze koncernem Hyundai Motor. Do dziś Kia pozostaje najstarszym producentem samochodów w Korei, a z fabryk wyjeżdża ponad 1,3 mln samochodów rocznie. Obecnie auta Kia możemy zobaczyć na całym świecie – także w Polsce, gdzie firma Kia Motors rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku.

Kia – ogromne grono wielbicieli

Kia Ceed czy Kia Sportage to bez wątpienia jedne z najbardziej cenionych przez wielbicieli marki samochodów. Na polskim drogach pojawia się ich coraz więcej. Obecnie Kia jest jednym z liderów na polskim rynku, szczególnie jeśli chodzi o samochody z napędem alternatywnym, czyli hybrydowym i hybrydowym typu plug-in. W ubiegłym roku z bardzo dobrym przyjęciem spotkały się modele Niro, Niro plug-in, Optima plug-in, Optima kombi plug-in, a także Sportage 1.6 CRDi w wersji mild hybrid. Dla marki Kia rok 2020 jest rokiem przełomowym, w związku z pojawieniem się dwóch modeli o napędzie elektrycznym – e-Niro oraz e-Soul. Obecnie sklepy Kia są chętnie odwiedzane zarówno przez fanów silników tradycyjnych, jak i hybrydowych czy elektrycznych. A nie ma wątpliwości co do tego, że w ciągu najbliższych lat te ostatnie stawać się będą coraz bardziej popularne.

Części zamienne Kia w dobre cenie

Wiele osób zastanawia się, czy w przypadku marki Kia lepiej sprawdzą się części zamienne, czy też części oryginalne. Jeśli chodzi o części oryginalne Kia, nadal są one bardzo chętnie wybierane przez posiadaczy tych aut. Niemniej jednak, z uwagi na rosnącą jakość części zamiennych Kia, wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Jedno jest pewne: części samochodowe Kia odznaczają się doskonałą jakością, a raz wymieniona część zapewnia właścicielowi samochodu spokój na długi czas.

Przeglądając katalog części Kia, warto zwrócić uwagę także na części zamienne. Ich cena również może być bardzo korzystna, a pod względem jakości i dostępności często sprawdzają się równie dobrze jak komponenty oryginalne.

Kia – samochody, które warto poznać bliżej

Samochody marki Kia odznaczają się nie tylko ponadczasowym designem i niezawodnością. Są to prawdziwe auta z duszą, o czym można przekonać się już podczas pierwszej jazdy. Mocne silniki w połączeniu z bardzo nowoczesnymi, zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami, a także dobrej jakości części samochodowe Kia – to najważniejsze powody, dla których warto poznać te auta bliżej.