Części zamienne do SEAT IBIZA

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Seat Ibiza II, III oraz IV to popularne generacje tego modelu, użytkowane przez kierowców na całym świecie. Katalog części do Seata Ibiza ułatwi dobór elementów dedykowanych poszczególnym generacjom. Prawidłowo dobrane podzespoły umożliwią z kolei skuteczne przeprowadzenie napraw i serwisów.

Seat Ibiza – kolejne generacje hiszpańskiego hatchbacka

Seat Ibiza to samochód, którego produkcja rozpoczęła się już w 1984 roku. Doczekał się pięciu generacji. Jest jednym z najlepiej sprzedających się pojazdów hiszpańskiej marki. Części zamienne do Seata Ibiza pochodzące od sprawdzonych dostawców i cechujące się wysoką jakością, pozwolą zachować sprawność starszych egzemplarzy tego modelu.

Druga generacja samochodu została zaprezentowana w 1993 roku. Jej produkcja trwała aż do 2002 roku. Model został wyprodukowany na bazie płyty podłogowej Volkswagena – platformy A03, którą można znaleźć również w VW Polo. Projektantem drugiej generacji auta był Giorgetto Giugiaro. W porównaniu z poprzednią odsłoną samochód zyskał bardziej obłe kształty. Ponadto charakterystyczne ścięcie tylnej klapy przechodziło pod znacznie mniejszym kątem, stąd cała sylwetka prezentowała się nowocześniej.

Części do Seata Ibiza II będą użyteczne w przypadku wystąpienia charakterystycznych dla tego modelu usterek. Użytkownicy wymieniają wśród nich m.in. awarie zawieszenia czy wspomagania. Seat Ibiza II serwisowany z użyciem części wysokiej jakości pozwoli cieszyć się bezpieczeństwem jazdy.

Części Seat Ibiza III – powszechne usterki

Samochód trzeciej generacji (6L) został po raz pierwszy zaprezentowany w 2002 roku. Za projekt tej serii odpowiedzialny był Walter de Silva – wieloletni pracownik koncernu Volkswagena. Pojazd nawiązuje stylistyką do poprzednika, jednak zyskał liczne przetłoczenia, które nadały mu znacznie bardziej dynamicznego charakteru. Auto można nabyć w wersji standardowej, a także sportowych odmianach FR i Cupra. Różniły się one m.in. zderzakami, elementami wnętrza, zawieszeniem, hamulcami i oczywiście mocą silników – 1.8T o mocy 150 KM w przypadku FR i 180 KM w wersji Cupra.

Nasz katalog części do auta Seat Ibiza III przyda się podczas naprawy takich usterek jak m.in. awarie wspomagania, silnika oraz problemy z układem hamulcowym czy elektrycznym.

Części do Seata Ibiza IV – sięgnij po najlepsze rozwiązania

Seat Ibiza IV (6J) został po raz pierwszy zaprezentowany w 2008 roku. Czwarta generacja charakteryzowała się dynamicznym i nowoczesnym designem. Dostępne wersje nadwozia to trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, a także pięciodrzwiowe kombi. Wersja trzydrzwiowa jest sprzedawana jako Ibiza SportCoupe. Serie FR i Cupra pojawiły się w 2010 roku. Samochód przeszedł lifting, do oferty dodawano również kolejne wersje silnikowe, co znacznie wpłynęło na uniwersalność tego modelu. Zwiększyło również bazę części do Seata Ibiza.

Powszechne usterki, z którymi mierzą się użytkownicy to m.in. zużycie łączników stabilizatorów. Części zamienne do Seata Ibiza pozwolą wyeliminować pojawiające się usterki, a także skutecznie przeprowadzić serwis okresowy pojazdu.