Części zamienne do NISSAN QASHQAI

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację NISSAN

Baza wiedzy

Nissan Qashqai to jeden z najbardziej cenionych crossoverów, który przybył do Polski z Dalekiego Wschodu. Do tej pory powstały dwie generacje, J10 i J11. To nie tylko stosunkowo tani samochód, utrzymanie i dostępność części do Nissana Qashqai sprawia, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem.

Nissan Qashqai – charakterystyka modelu i krótka historia jednego z najbardziej charakterystycznych crossoverów

Wschodnie marki, które pragną umocnić swoją pozycję w Europie, nie mają prostego zadania. Dlatego starają się tworzyć auta niezawodne, wszechstronne i dostosowane estetycznie do potrzeb „zachodniego” kierowcy. Nissan Qashqai to doskonały przykład połączenia wschodniej filozofii jazdy i zachodniej mody. Stosowanie w Nissanie Qashqai części o dużej wytrzymałości nadało mu legendarną, japońską jakość. Auto popularne było na rynku japońskim, chińskim i europejskim. Pierwsza generacja zaprezentowana została podczas Paris Motor Show w 2006 roku. Produkcja Qashqaia pierwszej generacji zakończyła się w roku 2013.

Druga generacja została zaprezentowana w Londynie w 2013 roku. Auto powstało we współpracy z koncernem Renault. Dlatego Nissan Qashqai dzieli wiele części z modelami francuskiego producenta. Japoński samochód wyróżnia bogate wyposażenie i zaawansowanie pod kątem nowoczesnych technologii i standardów bezpieczeństwa.

Nissan Qashqai cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie że druga generacja bardziej nawiązuje do modnych pojazdów typu SUV. Generacja pierwsza ma fabryczne oznaczenie J10. Generacja druga natomiast oznaczana jest za pomocą nazwy J11. Ciekawostką o tym samochodzie może być fakt, że jego nazwa wywodzi się z Iranu. Inspirowana jest ona plemieniem Kaszkajów, które zamieszkuje trudne regiony pustyni. Ma to podkreślać wszechstronność i możliwości modelu Qashqai.

Części do Nissana Qashqai można nabyć w Polsce

Katalog części, które stosowane są w modelu Nissan Qashqai, zawiera zarówno podstawowe elementy stosowane w nadwoziu oraz podwoziu, jak i części układów elektrycznych. Dostępność części do Nissana Qashqaia w Polsce utrzymuje się na dosyć wysokim poziomie, zarówno dla generacji J10, jak i J11. Samo auto jest stosunkowo tanie, dlatego w głowie wielu kierowców pojawić się więc może pytanie o to, czy eksploatacja i części samochodowe Nissana Qashqaia również nie pogrążą naszych wydatków.

Koszt części do Nissana Qashqai J11 i J10

Dedykowanych części stosowanych w modelu Nissan Qashqai J11, jak i J10 na polskim rynku jest sporo – w całej Europie samochód ten cieszył się sporym zainteresowaniem, a liczba sprzedanych egzemplarzy utrzymywała się na dosyć wysokim poziomie. Tańsze części zamienne dedykowane do Nissana Qashqai J11 są w wielu przypadkach równie trwałe, jak oryginalne. Dlatego pomimo stosunkowo egzotycznego pochodzenia, samochód ten nie jest zbyt drogi w eksploatacji. Choć auto miewa w niektórych środowiskach opinię nieco awaryjnego. Czasami wystarczy jednak odpowiedni dobór części zamiennych, a samochód zdecydowanie zyska na funkcjonalności, wygodzie jazdy i niezawodności.