Części zamienne do SAAB 9-3

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację SAAB

Baza wiedzy

Saab 9-3 uważany jest za legendę oraz wzór do naśladowania, jeśli chodzi o piękno, elegancję i styl. Pomimo zaprzestania produkcji, wciąż nie można przejść obok niego obojętnie. W naszym katalogu części do Saaba 9-3 można znaleźć komponenty, które zachowają w świetnej formie układy samochodu.

Saab 9-3 – szwedzka precyzja

Pierwsza generacja 9-3 została zaprezentowana w 1998 roku. Oznaczono ją kodem fabrycznym YS3D. W przypadku tego modelu szwedzki producent korzystał z wysoce zaawansowanego technologicznie zaplecza amerykańskiego koncernu General Motors. Efektem było wprowadzenie pierwszego silnika wysokoprężnego w historii marki. Saab 9-3 wyróżnia się na tle innych samochodów częściami i elementami takimi jak trójdzielny wlot powietrza oraz deską rozdzielczą, która nawiązuje do lotniczej przeszłości marki. Ciekawym rozwiązaniem było również zamontowanie stacyjki pomiędzy przednimi fotelami.

Saab 9-3 – części gwarantujące bezpieczeństwo w trasie

Druga odsłona Saaba 9-3 ujrzała światło dzienne w 2002 roku. Tym razem nowe wcielenie samochodu otrzymało kod fabryczny YS3F. Ponownie pojazd został osadzony na płycie podłogowej Epsilon I, która została również wykorzystana w autach takich jak Opel Vectra C, Fiat Croma, czy Cadillac BLS. Stylistyka nadwozia widocznie nawiązywała do poprzednika, jednak cechowała się bardziej delikatnymi i opływowymi kształtami. Wśród części do Saaba 9-3 znalazły się tzw. światła łosiowe, które aktywowały się podczas cofania, poprawiając widoczność podczas przeprowadzania tego manewru.

Samochód był dostępny w trzech wersjach nadwozia – czterodrzwiowym sedanie, pięciodrzwiowym kombi, a także dwudrzwiowym kabriolecie. Montowano w nim pięcio- i sześciobiegowe skrzynie manualne oraz pięcio- i sześciobiegowe automaty. W 2007 roku z okazji 30-lecia Saaba 900 ukazała się wersja Turbo X. Był to pojazd unikatowy, wyprodukowano jedynie 2000 sztuk. Części do Saaba 9-3 w tej wersji były wyjątkowe. Elementy wnętrza wykonano z karbonu, nadwozie występowało w kolorze metalicznej czerni, a do tego można było nabyć magnezowe 19-calowe alufelgi.

W naszym katalogu części Saaba 9-3 można znaleźć wszystkie niezbędne części, które są niezbędne do przeprowadzenia serwisowania i konserwacji pojazdu.