Części zamienne do TOYOTA AVENSIS

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Toyota Avensis

Samochód produkowany od roku 1997. Toyota Avensis to limuzyna segmentu D znajdującego się w klasie średniej. Stanowi jeden z najpopularniejszych pojazdów wśród modeli Toyoty. Oryginalne części do toyota Avensis zastąpiły model Carina E, na którym zresztą były wzorowane. W 2000 r. i 2003 roku Avensis I przeszedł modernizację, a japoński producent zaprezentował go w zupełnie nowej wersji pochodzącej z drugiej generacji. Od 2006 dostępny jest model trzeciej generacji. Avensis III jest niedostępny w charakterystycznym wariancie liftback. Obecnie sprzedawane są  jedynie sedan i kombi. Jednak w 2002 r. Avensis Verso był przedstawicielem marki prezentującym się jako minivan. Zdecydowanie popularniejsze jest jednak wspomniane wcześniej kombi.

Modernizacje, ulepszenia lecz standard jakości jak przed laty

Nadwozie Avensis nigdy nie przykuwało wzroku niczym charakterystycznym, tak jak np. Alfa Romeo czy też nawet Audi. Jednak nie można powiedzieć, że kształty obecne na karoserii nie są subtelne. Design jest łagodny i przyjemny  w odbiorze dla szerokiego spektrum odbiorców. W praktyce oznacza to, że np. Avensis kombi jest bardziej atrakcyjny wizualnie pod względem części samochodowych, wnętrza itp. dla większego grona kierowców, mimo tego że można by uznać jego wygląd za mało awangardowy. Z biegiem lat zauważyć można wręcz ogromne zmiany, jakie przeszła Toyota Avensis. Technologia ewoluowała i obecnie jest to samochód o nowoczesnej, wręcz kosmicznej stylistyce. Z kolei jakość wykonania i użytych materiałów zaskakuje bez przerwy wraz z kolejnymi generacjami. Wszystko się zmienia, a pewne jest także to, że każda następna wersja Toyoty Avensis będzie coraz lepsza.

Katalog generacji Toyoty Avensis - t27, części, zamienniki i nowa twarz japońskich pojazdów

Sporą niespodzianką, niespotykaną wśród samochodów z Kraju Wiśni jest niesamowita odporność Toyoty Avensis na korozję. Pod tym kątem już Toyota Avensis t22 była doskonała jednak części wykorzystane w kolejnych modelach, to całkowicie inny wymiar wytrzymałości na warunki atmosferyczne. Wnętrze Avensis jest ogromne i nie można narzekać na ilość miejsca zarówno z tyłu, z przodu, jak i w bagażniku. Po części Toyota Avensis t25 jeszcze bardziej zmodernizowała ten aspekt, gdyż pasażerowie bez problemu mogą wygodnie wyłożyć nogi, natomiast same fotele są niezwykle miękkie i komfortowe w czasie jazdy.                    Avensis występuje w wersji z czterema lub pięcioma drzwiami. Wyposażona jest także w maksymalnie siedem wygodnych i ergonomicznych foteli. Natomiast maksymalna pojemność bagażnika to od 1320  do nawet 2500 litrów.