🔥 -5% na części układu zawieszenia! Kod: WAHACZE5

Części zamienne do ALFA ROMEO 159

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy

Alfa Romeo 159

Włoska marka od lat zaskakuje oryginalnym designem aut. Niektórzy uważają, że obecne samochody producenta nie są zbyt dobrym środkiem transportu. Nie jest to jednak prawda, gdyż obecnie Afla Romeo to jeden z lepszych i bardziej relewantnych producentów. Model 159 Alfy Romeo to absolutna klasyka, która zastąpiła wersję 155. Usprawniono części, dodano kilka rozwiązań technologicznych, a także wprowadzono szereg modyfikacji, które w sposób istotny wpłynęły na wrażenia płynące z jazdy. Czy warto więc obecnie zainwestować w Alfę Romeo 159?

Alfa Romeo 159 - sprawdzony samochód na lata

W roku 2005 marka zaprezentowała światu nowego przedstawiciela klasy średniej, czyli model Alfa Romeo 159. Części wykorzystane w produkcji znacznie różniły się od  tych wykorzystanych w poprzednich wersjach. Bardzo popularna okazała się także wersja kombi. W 2007 roku marka wprowadziła także do standardu nową jednostkę napędową - silnik 1,8 MPI zbudowany na komponentach koncernu GM.

Alfa Romeo - szerokie spektrum silników w do modelu 159

Bardzo dużą zaletą jest to, że samochód na przestrzeni lat został wyprodukowany w prawie  9 różnych wariantach silnikowych. Wszystko uzależnione jest jednak od tego, czy chodzi o rynek wtórny, czy też zakup bezpośrednio do producenta. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż niestety tylko niektóre z nich cieszą się dobrą opinią. Spośród wariantów benzynowych najmniej problemów sprawiają wersje 1.75, 1.8 i 3.2 l. TBi to klasa sama w sobie, gdyż są to jedne z najbardziej ekonomicznych silników dostępnych na rynku.

Oryginalne części Alfa Romeo 159 oferują bardzo dużą niezawodność. Nowe silniki pokroju 1.75 TBi i diesla 2.0 JTDM w porównaniu do wycofanego w 2010 V6, do dziś uznawane są za jedne z lepszych na rynku. Auto w niezmienionej formie nadal znajduje się w obiegu i stanowi doskonały wybór w segmencie średnim. Ponadto 159 może być wyposażone w napęd przedni lub na obie osie. Ponadto Alfa Romeo posiada pięcio lub 6-biegową przekładnię ręczną, a także może zostać wzbogacona o 6-stopniowy automat.

Czy warto kupić Alfę Romeo 159?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Zdecydowanie tak, jeśli tylko zależy nam na sprawdzonym aucie segmentu średniego. W takiej sytuacji zdecydowanie warto wybrać Alfę Romeo 159. Części  oryginalne i zamienniki do modelu, serwis, a także pomoc techniczna są dostępne w zasadzie wszędzie. Ponadto koszty ewentualnych napraw oraz eksploatacji są relatywnie niewielkie w przypadku tej wersji. Wszystko zależy jednak również od tego w jaki silnik została wyposażona.