Części zamienne do KIA SPORTAGE

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Baza wiedzy


Model z stworzony z myślą o ludziach, którzy szukają kompaktu lub SUVa. Dotyczy to nawet czegoś, co będzie stanowić wygodną syntezę obu typów. Pod tym kątem na rynku nie ma lepszego samochodu, dodatkowo z dieslem pod maską. Obecnie trudno o lepszą ofertę z drugiej ręki niż znana, popularna i sprawdzona Kia Sportage. Części wykorzystane przy jej produkcji to oczywiście żadna nowość, gdyż w tym aspekcie południowokoreańskich producent stawia na przetestowane rozwiązania. W zasadzie pod kątem eksploatacji Kia nigdy nie wyróżniała się niczym szczególnym. Auta tej marki zawsze zaskakiwały jakością materiałów. Podziw natomiast zawsze budziło wnętrze, które w każdym modelu z dowolnej generacji z reguły jest dostępne na zaskakująco dobrym poziomie. Kia w standardowym wariancie często mylona jest z modelami w bogatszej specyfikacji. Co charakteryzuje katalog części Kia Sportage? Relacja ceny do jakości. W tym kontekście koszty ponoszone po stronie kierowcy są znakomitą decyzją. Szczególnie, że silniki zasilane olejem napędowym 2.0 CRDi to jedne z najlepszych konstrukcji w swojej klasie.

Kia Sportage – 1995 cm3 pojemności, 4 cylindry i 16 zaworów

Koreańska marka i pojazdy Hyundaia to w zasadzie bardzo podobne konstrukcje oparte na zbliżonych podzespołach. W zasadzie właściciele Kia Ceed oraz Hyundaia i30 w dobrych warunkach mogą wymieniać się częściami. Kia Sportage to ewenement w przypadku wschodniej motoryzacji. Samochód doczekał się kilku generacji, a w tym genialnej trzeciej odsłony w 2010 roku. Bardzo szybko stał się hitem sprzedażowym ze względu na wspomnianą doskonałą relację ceny do jakości. Ponadto bardzo dużym atutem był innowacyjny silnik, stworzony i rozwijany na potrzeby standardu Sportage. Zaawansowanie technologiczne silnika 2.0 CRDi D4HA to przede wszystkim moc, osiągi i dopasowanie poziomów emisji do wytycznych wynikających z prawa europejskiego. Przyspieszenie zapewniane jest dzięki wtryskiwaczom piezoelektryczne typu common rail, które spowodowały wzrost moc maksymalnie do 180 koni mechanicznych.

Kia Sportage to ekologiczne i oszczędne auto

Koreańczycy od zawsze dbali o kwestie związane ze spalaniem, a także emisją C02. Dlatego już w pierwszej oraz drugiej generacji części do Kia Sportage posiadały filtr diesla o pojemności 2 litrów. Jego zadaniem jest wyłapywanie w 90% skuteczności cząstek stałych. Samochód jest w 100% zgodny z normą Euro 5 w kwestii emisji spalin. Nowoczesny napęd w przypadku trzeciej generacji ma również zamiast paska rozrządu łańcuch.