Części zamienne do RENAULT MASTER

add-car

Wybierz auto

Popularne Kategorie

Podkategorie

Wybierz generację RENAULT

Baza wiedzy

Renault Master to samochód dostawczy klasy wyższej. Jest produkowany od 1981 i doczekał się kilku generacji, które przechodziły dość gruntowne modernizacje. Auta są bardzo doceniane przez kierowców ze względu na swoją dużą pojemność, moc, a także niezawodność. Aby jak najdłużej zachować ich bezawaryjny charakter, warto sięgać po wysokiej jakości części do Renault Master poszczególnych generacji.

Renault Master – części do lidera wśród dostawczaków

Renault Master I generacji wyróżniał się charakterystycznym wyglądem, który był nie do pomylenia z żadnym innym modelem samochodu. Na charakterystyczną konstrukcję samochodu z wysokim miejscem dla kierowcy w kabinie wpływał wzdłużny silnik, a dostęp do niego był również możliwy bezpośrednio z kokpitu za sprawą specjalnych pokryw. Części samochodowe do wszystkich generacji Renault Master są łatwo dostępne ze względu na popularność modelu.

Części do Renault Master II – utrzymaj swój samochód w dobrej formie

Prace nad drugą generacją rozpoczęły się w 1987 roku, a ze względu na kwestie finansowe oraz organizacyjne ukończono je dopiero w 1997 roku. Ważnym wydarzeniem, które pozwoliło zakończyć prace, było podpisanie umowy partnerskiej z koncernem General Motors. Pomimo trudności podczas tworzenia tej generacji, Renault Master II został ogłoszony Dostawczym Samochodem Roku 1998.

Auto drugiej generacji było dostępne w kilku wersjach zabudowy – furgon, kombi i mikrobus. Wersje silnikowe dostępne w tym aucie to m.in. 2.5 D, a także 1. dTi. Dużym atutem części do Renault Master II jest to, że zostały zaprojektowane tak, aby 90% wykorzystywanych materiałów mogło być ponownie przetworzone, co dobrze wpływa na ochronę środowiska. Do Renault Master II wprowadzano kolejne części, między innymi nowe silniki zastępujące starsze jednostki. W 2003 w samochodzie przeprowadzono facelifting, który pozytywnie wpłynął na ogólną prezencję auta, nadając mu bardziej nowoczesny design.

Części do Renault Master II przydadzą się do naprawy usterek takich jak, na przykład awarie czujnika ciśnienia paliwa, czy drgania podczas przyspieszania spowodowane zużyciem elementów samochodu. Katalog części obejmuje zarówno oryginalne komponenty, jak i zamienniki. Niezależnie od wybranego rozwiązania pozwolą one skutecznie przeprowadzić najważniejsze naprawy w samochodzie.

Renault Master III – części, które pozwolą zachować sprawność auta

Renault Master III trafił do sprzedaży w 2010 roku. Wyróżnia się nowoczesnym designem nadwozia, a także bardzo dobrymi parametrami dotyczącymi przewozu zarówno towaru, jak i pasażerów. W wersji 3.5 t auto posiada napęd na przednią lub tylną oś. Natomiast w wersji 4.5 t występuje wyłącznie model z napędem na tył. Auto przeszło gruntowny lifting w 2014 roku. Zmieniono wówczas wiele elementów, m.in. atrapę chłodnicy, a także silniki, które po liftingu mogą być wyposażone w jedną lub dwie turbosprężarki. Standardowe wyposażenie zostało urozmaicone o układ ESC. Części zamienne do Renault Master III pozwolą zachować sprawność pojazdu i utrzymać go w ciągłej gotowości do pracy.